180Wp sestava Victron Energy caravan

Optimálně navržený systém za výhodnou cenu, prvotřídní komponenty Victron Energy, solární panely o celkovém výkonu 180 Wp, 5 let záruka.

Cena
7 033 Kč
5 812,40 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem
ks
Záruka:
24 měsíců
Hmotnost:
13.7 kg

Nechcete platit vysoké poplatky za elektrickou přípojku v kempu, nebo potřebujete energii kdykoliv a kdekoliv mimo civilizaci? Využijte zcela jednoduše solární energii pro nabíjení palubní baterie ve Vašem karavanu/obytném vozu.

Nabízíme Vám optimálně navržený solární systém 180 Wp pro karavany a obytné vozy s 5ti letou zárukou na solární panely a solární regulátor. Tento systém pracuje s napětím baterie 12V. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nabídky.

Solární systém obsahuje tyto komponenty:

  • 2x Solární panel Victron Energy 90Wp/12V (rozměry 780x668x30mm)
  • 1x PWM solární regulátor Victron Energy LCD&USB 20A
  • 1x Sada kabelů 6mm2 vč. nalisovaných konektorů MC4 - délka 15 m
  • 1x Slučovací konektror MC4-pár

Tato sestava neobsahuje baterii. Pokud v karavanu palubní baterii nemáte, doporučujeme zvolit baterii uzavřeného typu AGM, GEL, nebo LiFePo ze sekce solární baterie. Rádi Vám pomůžeme se správným výběrem.

Kolik energie dokáže průměrně vyrobit tento solární systém 180Wp při optimálním oslunění v ČR?

  • jaro cca 454 Wh/den
  • léto cca 626 Wh/den
  • podzim cca 452 Wh/den
  • zima cca 94 Wh/den

Uchycení panelů na střechu obytného auta doporučujeme pomocí léty ověřené sady držáků 68cm (nejsou v ceně sestavy), kterou naleznete ve stejné sekci jako tuto sestavu. K dispozici je také vodotěsná průchodka pro dva kabely vedoucí od panelu a vhodné lepidlo.

Solární regulátor Victron Energy LCD&USB 30A se stará o zcela bezobslužný chod tohoto systému, má přehledný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne zajímavé informace o chodu celého systému. Přímo na čelní straně solárního regulátoru naleznete také dva USB výstupy vhodné např. pro nabíjení mobilních telefonů. Po instalaci vyberete jeden ze čtyř přednastavených typů baterie: AGM, GEL, kapalinová nebo LiFePO4

UPOZORNĚNÍ:
Sestava obsahuje kabel 6mm2 dlouhý 15m, na koncích kabelu jsou nalisovány konektory MC4 sloužící pro připojení k solárnímu panelu. Instalující elektrikář dovybaví konce kabelů vedoucích do solárního regulátoru dutinkami a vhodným DC jištěním. U baterie kabel zakončí vhodnými oky a vhodným DC jištěním dle typu baterie a podmínek instalace.

Potřebujete další komponenty systému:
Rádi Vám poradíme při výběru vhodného typu baterie, vhodného měniče napětí 12DC/230AC. V naší nabídce také naleznete produkty potřebné pro nabíjení z alternátoru za jízdy.

Jak vybrat správný solární systém?
Spotřebu jednotlivých přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech vynásobíme počtem hodin předpokládaného provozu za den. Výsledkem bude celková potřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než uvedené hodnoty pro jednotlivé roční období, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte, nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.

Spolu se solárním systémem dostanete podrobný návod s popisem jednotlivých komponent a schéma zapojení.


Obsah setu:

Solární panel Victron Energy 90Wp/12V

2x Solární panel Victron Energy 90Wp/12V

Solární panel vhodný pro stavbu menšího solárního systému. Panel se skládá ze 36 článků. 

PWM solární regulátor Victron Energy BlueSolar-LCD&USB 20A

1x PWM solární regulátor Victron Energy BlueSolar-LCD&USB 20A

PWM solární regulátor s integrovaným LCD a USB 20A 12V/24V. Vhodný pro malé panely do 240Wp.

Solární kabel s konektory MC4 kompatibilní 15m

1x Solární kabel s konektory MC4 kompatibilní 15m

Solární kabel 1x6mm2 s nalisovanými konektory MC4 kompatibilními s celkovou délkou 15m.

Slučovací konektory - pár

1x Slučovací konektory - pár

Slučovací MC4 konektory slouží pro paralelní spojení kabelů od solárních panelů. Konektory jsou určeny pro všechny typy panelů z naší nabídky.