Měnič napětí MULTIPLUS 12V/500VA

Multiplus je výkonný DC-AC hybridní měnič/nabíječ s čistě sinusovým výstupem, s integrovanou adaptivní nabíječkou baterií a ultra rychlým transferovým přepínačem zdroje napájení (baterie/ externí AC zdroj)

Cena
10 765,01 Kč
8 896,70 Kč bez DPH
Dostupnost:
Vyprodáno
ks
Kód zboží:
ne121
Záruka:
24 měsíců
Hmotnost:
8 kg

Multifunní měnič/nabíječka

Multiplus je multifunní výkonný DC-AC měnič s čistě sinusovým výstupním napětím, se sofistikovanou adaptivní nabíječkou baterie a ultra rychlým transferovým přepínačem napájení (mezi napájením z baterie/ externího zdroje). Střídač je umístěn v plastovém kompaktním krytu v zcela novém atraktivním designu.

 

Osvědčená spolehlivost

Osvědčená spolehlivost profesionálních měničů Victron Energy s plnou zárukou na 5 let.

Měnič obsahuje robustní toroidní transformátor, který prokazuje svou spolehlivost v měničích Victron Energy již po mnoho let. Měniče jsou odolné proti zkratu a chráněný proti přehřátí, ať už v důsledku přetížení nebo

vysoké teploty okolí.

 

Vysoký startovací výkon

Potřebný ke spuštění zátěží, jako jsou výkonové měniče pro LED lampy, halogenové lampy nebo elektrické nářadí.

 

Programovatelné relé

Multiplus je vybaven programovatelným relé, které ve výchozím nastavení je nastaveno jako poplachové relé.

Relé může být naprogramováno pro různé druhy jiných aplikací jako například startovací relé pro generátor.

 

1 AC vstup a 1 AC výstup

Multiplus je vybaven jedním AC vstupem (pro rozvodnou síť, nebo generátor) a jedním AC výstupem. AC výstup je vybaven funkcí, která zajistí dodávky energie bez přerušení. Multiplus převezme napájení připojených spotřebičů v případě výpadku sítě nebo generátoru. To se děje tak rychle (méně než 20 milisekund), že počítače a další elektronická zařízení budou i nadále fungovat bez přerušení. Pokud Multiplus pracuje v ostrovním režimu, tedy bez externího zdroje, bere veškerou energii z baterie, případně z připojeného solárního regulátoru. Jakmile připojíme na AC vstup externí zdroj (rozvodnou síť, nebo generátor), pak budou spotřebiče napájeny z externího zdroje a současně bude Multiplus nabíjet baterii.

 

 

Režim dohledu "Search"

Je-li režim „Search zapnutý, spotřeba energie měniče při chodu naprázdno se sníží o cca. 70%. V tomto režimu se Multiplus vypne v případě nulového, nebo velmi nízkého zatížení. Následně se každé dvě sekundy na krátkou dobu zapíná. Pokud výstupní proud překročí nastavenou úroveň, měnič se automaticky zapne a bude pokračovat v činnosti.

 

Čtyři stupňové nabíjení adaptivní nabíječkou a dvěma výstupy pro nabíjení baterie

Hlavní výstup poskytuje výkonné nabíjení akumulátorů prostřednictvím systému "adaptivního nabíjení".  Software řídí třístupňový automatický proces dobíjení tak, aby vyhovoval stavu baterie, a přidává čtvrtou fázi dobíjení - udržovací nabíjení. Kromě tohoto, Multi může nabíjet druhou baterii pomocí nezávislého výstupu dobíjení určeného např. pro startovací baterie generátoru.

 

Pro nastavení parametrů a pro zobrazení aktuálního stavu jednotky se používá PC komunikační rozhraní MK3-USB.

 

Software pro nastavení měničů Multi naleznete na tomto odkazu:

https://www.victronenergy.com/Executables/VEConfig/VECSetup_A.exe
 

Ovladače k rozhraní MK3-USB naleznete na tomto odkazu:

https://www.victronenergy.com/Executables/VEConfig/CDM21216_Setup.exe

  

Základní technická data naleznete v přiloženém prospektu.

Hmotnost 8 kg
Kapacita Ah/20hod 30
Napětí 12 V
Startovací proud EN 730 A