Flexibilní solární panel Renogy 100Wp

Monokrystalický flexibilní solární panel s vrchní ETFE fólií. Panel se skládá ze 36 článků. Nezávislý zdroj energie pro lodě, jachty, karavany, chaty apod.

Cena
4 889,97 Kč
4 041,30 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem
ks
Kód zboží:
ne004
Záruka:
24 měsíců
Hmotnost:
1.9 kg

Řada flexibilních solárních panelů Renogy se vyznačuje vysokým výkonem, nízkou hmotností a velkou flexibilitou. Moduly jsou navrženy jak pro mobilní, tak i stacionární off-grid aplikace. Nabízí širokou škálu použití jako nezávislý zdroj energie pro lodě, karavany, chaty apod. Tento lehký panel lze snadno instalovat na zakřivených plochách. Vždy však musí být instalován na pevném podkladu. Solární panel není pochozí.
 

Vrchní vrstva solárního panelu je vyrobena z ETFE materiálu, který zaručuje zaručující nejdelší možnou životnost. ETFE materiál má velmi vysokou absorpci slunečního světla. Ostatní značkové flexibilní solární panely často používají PET, levnější alternativu, která odráží mnohem více slunečního záření než ETFE a tím snižuje výkon solárního panelu. ETFE je mnohem dražší a kvalitnější materiál než PET a hlavně s výrazně delší životností.

 

Montážní doporučení: moduly mohou být namontovány pomocí silikonového konstruního lepidla aplikovaného na zadní straně panelu.
 

 

Základní technické parametry:

  • Provozní napětí baterie: 12V
  • Špičkový výkon: 100W
  • Rozměry: 1219x549x2 mm
  • Váha: 1,9 kg
  • Připojení: kabel mínus 450mm dlouhý zakončený konektory MC4, kabel plus 150mm dlouhý zakončený konektory MC4

 

Prohlédněte si videonávod instalace flexibilního solárního panelu:

 

  

Schéma možného zapojení systému:

 

 Vysvětlivky ke schématu: (1) kabeláž mezi solárním panelem a regulátorem, (2) kabeláž mezi solárním regulátorem a baterií, (3) napojení na baterii pomocí ok/svorek, (4,5) DC pojistka.