Drobečková navigace

Úvod > E-shop > Elektro pro karavany

Elektro pro karavany

Pořídili jste si karavan nebo loď a potřebujete je vybavit solárním systémem? Hledáte regulátory, trakční baterie, měniče napětí nebo jiné komponenty? Máme vše, co potřebujete pro bezpečnou výrobu, uchování a zužitkování elektrické energie.

Prvotřídní vybavení pro karavany a lodě

V nabídce našeho e-shopu najdete kvalitní produkty od prověřených výrobců a značek. Pokud s výběrem váháte a potřebujete poradit, kontaktujte nás. Máme specializované poradenství a pomůžeme vám zvolit nejlepší produkt pro váš karavan nebo loď.

Proč nakupovat u nás?

 • Máme široký výběr kvalitních produktů pro karavany a lodě.
 • Výrobkům, které prodáváme, rozumíme. Proto vám erudovaně poradíme.
 • Objednávat můžete telefonicky i on-line přímo z našeho e-shopu.

Vše pro váš karavan nebo loď

Vyberte si z naší široké nabídky vybavení pro svůj karavan nebo loď:

Nabízíme Vám i montáž solárních systému na Váš karavan nebo loď za nejlepší cenu!!

 • Optimálně navržený systém za výhodnou cenu, prvotřídní komponenty Victron Energy, solární panel o výkonu 90 Wp, 5 let záruka

  Sety pro karavan

  Aby bylo cestování v karavanu pohodlné a skutečné svobodné, potřebujete vlastní zdroj energie. Pak můžete tábořit kdekoli mimo civilizaci, nemusíte hledat kempy a platit poplatky za elektrické přípojky. Řešením je instalace solárních setů pro karavany – energie tak neustále cestuje s vámi.

  Proč zvolit solární set?

  Solární sety pro karavany fungují na podobném principu jako solární panely pro domy. Jen jsou uzpůsobené pro obytné vozy. Námi dodávané sety zahrnují vše, co potřebujete. Komponenty stačí zapojit. Pokud si nevíte rady s montáží, rádi vám s ní pomůžeme.

  Jak solární sety fungují?

  Vybrat si u nás můžete solární sety pro karavany o výkonu 90 až 350 Wp. Velikostně jsou uzpůsobené tak, aby byly vhodné pro bezpečnou instalaci na střechu obytného vozu. Solární panel vyrábí energii, která je za pomoci solárního regulátoru přenášena do baterie nebo přímo ke spotřebičům v karavanu. Systém vám tak zajistí naprosté pohodlí a energetickou soběstačnost.

  Vyberte si z naší nabídky solární set pro karavan. Rádi vám poradíme, stačí nás kontaktovat.

 • Solární panel vhodný pro stavbu menšího solárního systému. Panel se skládá ze 36 článků. Série 4a - nový rozměr!!!

  Solární panely

  Cestování s karavanem je mnohem pohodlnější, když máte vlastní zdroj energie. Zvlášť pokud s obytným vozem vyrážíte na cesty v létě, byla by škoda nevyužít sluneční energii. Přitom stačí málo – instalovat solární panely a vyrábět si vlastní elektřinu. Získáte svobodu a ušetříte za přípojky v kempu.

  Jak pracují solární panely?

  Menší solární panely, které můžete instalovat na obytné vozy nebo lodě, fungují na stejném principu jako sluneční panely pro domy. S jejich pomocí tak můžete snadno vyrábět energii. V nabídce máme solární panely od 30 Wp do 320 Wp. Mezi sebou je lze snadno propojovat a vytvořit si tak solární systém na míru.

  Jak solární panel vybrat?

  Rozhodující je velikost montážního prostoru na střeše vašeho obytného vozu nebo lodě. Dalším kritériem je spotřeba energie. Solární panely z naší nabídky jsou kvalitní a odolné proti namáhání. Namontujete je jednoduše s pomocí montážní sady a příslušenství.

  S výběrem solárního panelu vám rádi pomůžeme. Kontaktujte nás.

 • Solární regulátory

  Abyste mohli v karavanu nebo lodi vyrábět energii, potřebujete kromě solárního panelu také solární regulátor. Ten je zapojen mezi solárním panelem a akumulátorem a zajišťuje maximální zužitkování energie. Regulátor navíc chrání baterii před nadměrným nabitím nebo naopak přílišným vybitím. Tím prodlužuje její životnost.

  Dva typy regulátorů

  Při výběru solárního regulátoru můžete volit ze dvou hlavních typů:

  • PWM regulátor je základním a nejrozšířenějším typem regulátoru. Pro 12V baterii musí být solární panel složený z 36 článků a pro 24V baterii ze 72 článků. Proto je vhodný pro kombinaci se solárními panely o výkonu 30 až 150 Wp.
  • MPPT regulátor je moderní typ regulátoru, který zajišťuje až o 30 procent vyšší výnos ze solárního panelu. Tento regulátor pracuje také jako měnič. Proto je možné použít jakýkoliv solární panel i propojovat panely do série.

  Nevíte, jaký regulátor zvolit? Rádi vám poradíme.

 • Trakční baterie

  Trakční baterie jsou energetickým srdcem každého karavanu. Představují zásobník elektrické energie, díky níž je cestování s obytným vozem komfortní. V baterii se hromadí energie, například vyrobená v solárních panelech, a když je potřeba, je zužitkována při napájení spotřebičů.

  Jak funguje trakční baterie?

  Na první pohled se trakční baterie neliší od jiných akumulátorů, například autobaterie. Rozdíl je ale v konstrukci. Zatímco autobaterie musí podat maximální výkon při startu, tak z trakční baterie se energie odčerpává pomalu a průběžně. Poté se opět dobíjí. Nabíjení a vybíjení trakční baterie řídí regulátory.

  3 typy trakční baterie

  Připravili jsme pro vás všechny tři typy trakčních baterií:

  • Kyselinové – obsahují kapalný elektrolyt (roztok kyseliny sírové a vody). Výkon je nižší, ale z hlediska údržby jsou nenáročné a odolné.
  • AGM – elektrolyt je takzvaně zasáknutý ve skelném rounu. Jsou výkonnější, ale náchylné na přebíjení.
  • GEL – gelové trakční baterie jsou nejvýkonnější a mají dlouhou životnost. Neměly by se přebíjet.

  Jakou trakční baterii pro karavan zvolit? Poraďte se s námi.

 • Měniče napětí

  Měniče napětí neboli střídače napětí jsou důležitou součástí každého obytného vozu. V karavanech umožňují využít energii pro napájení různých spotřebičů, jaké jsou například rychlovarné konvice, lampičky, chladicí boxy, malá čerpadla, notebooky nebo televizory. Pokud si chcete ve svém voze užít podobný komfort jako doma, bez měniče napětí a dalšího příslušenství se neobejdete.

  Jak měnič napětí pomáhá?

  Střídač napětí mění stejnosměrné napětí z palubní sítě vozidla (12/24 V) na střídavé napětí 230 V. Klasické obytné vozy upotřebí zejména měniče z 12 V na 230 V.

  Kvalitní střídače od Victron Energy

  Na měniče napětí musí být spolehnutí. Proto jsme do naší nabídky zařadili především měniče Sinus od Victron Energy. Jde o profesionální měniče, u nichž je výstupem čistá sinusoida. Navíc mají zakomponovaný režim úspory energie a monitoring provozních parametrů.

  Měniče napětí vybírejte podle elektrospotřebičů. Rádi vám poradíme.

 • Nabíječe

  Do vybavení každého karavanu nebo lodi by měly patřit nabíječky vhodné pro použití v duálních bateriových systémech. Nabíječe eliminují ztráty v dobíjení baterií. Jsou tak ideálním zařízením pro každý obytný vůz.
  V nabídce našeho e-shopu najdete především kvalitní nabíječe Victron Energy pro všechny typy baterií. Vztahuje se na ně záruka 5 let.

  Jak vybrat nabíječ?

  Hlavním kritériem výběru nabíječe je typ a kapacita akumulátoru. Výkon volte také s ohledem na kapacitní poměr velikosti baterie.

  Obraťte se na nás, pokud s výběrem nabíječe potřebujete poradit.

 • Příslušenství

  V této kategorii jsme pro vás připravili všechny důležité komponenty, které potřebujete pro montáž, ovládání nebo vylepšení vašeho solárního systému. Vyberte si spolehlivé a kvalitní příslušenství, které potřebujete.

  Jaké příslušenství u nás pořídíte?

  Mezi příslušenství pro karavany jsme zařadili například následující:

  • sady držáků panelů,
  • střešní kabelové průchodky,
  • propojovače baterií,
  • sledovače stavu,
  • chytré bateriové čidlo,
  • ochrana baterií,
  • lepidlo držáku panelu.

  Neváhejte nás kontaktovat, pokud potřebujete s výběrem poradit nebo hledáte příslušenství, které v nabídce aktuálně nemáme. Zkusíme ho pro vás opatřit.

 • DC pojistky

  Pro bezpečnost každého systému, ať už je instalovaný v karavanu nebo na lodi, jsou důležité DC pojistky.

  Pojistky a bezpečnost

  Zajistěte si maximální bezpečnost z našimi pojistkami a dalšími komponenty. Konkrétně pro vás máme například pojistné odpínače k baterii, kvalitní a spolehlivé DC pojistky a další produkty, které jsou určené pro systémy karavanů nebo lodí.

  S výběrem vhodné pojistky vám rádi pomůžeme. Kontaktujte nás.

 • Kabely a konektory

  Abyste ve svém karavanu nebo na lodi mohli naplno využít energii, kterou vyrobí vaše solární systémy, neobejdete se bez kabelů a konektorů. Proto jsme pro vás připravili širokou nabídku komponentů, jež vám usnadní práci a zabezpečí váš systém.

  Vyberte si kvalitní kabely

  Za dobrou cenu u nás můžete pořídit například klasické černé kabely s dobrým vodivým průřezem o různých rozměrech – od 1 x 16 mm2 až 1 x 50 mm2.

  Zvolte dobré konektory

  Stejně důležité jako kabely jsou i konektory. Vyberte si například sady konektorů, slučovací konektory nebo svorky.

  S výběrem kabelů a konektorů vám rádi poradíme. Pokud hledáte komponent, který jste u nás nenašli, dejte nám vědět. Opatříme ho pro vás.


Doprava

Zboží lze zaslat nebo si ho osobně převzít.

ZASLÁNÍ:

Česká republika:

Zboží zasíláme prostřednictvím přepravní firmy TopTrans nebo PPL přepravní společností. O způsobu přepravy rozhoduje hmotnost a rozměry zboží a budeme Vás o ní předem informovat. Zboží vám bude doručeno za 1. zamykatelné dveře objektu uvedeného v dodací adrese. Řidič je vybaven manipulačním vozíkem pro převoz objemného zboží po rovném podkladu. Zboží rozváží pouze jeden řidič, proto pro případnou pomoc např. při stěhování do schodů u těžších zásilek je potřeba, abyste si zajistili pomocníka, který Vám s výnosem pomůže. Další případná manipulace je možná vždy pouze po dohodě s řidičem.

Zákazník je povinen překontrolovat a převzít zásilku pouze není-li nijak poškozená. V žádném případě nepodepisovat přepravci přepravní list před důkladnou kontrolou zboží, a to i pod obalem. Před samotnou kontrolou zboží pod obalem je zákazník povinen napsat řidiči do přepravního listu reálný stav obalu, a to i v případě, že je nepoškozen. V případě poškození zásilky je nutné s řidičem provést zápis do přepravního listu a podrobně popsat rozsah poškození, případně zásilku zákazník odmítne převzít. Pro urychlení dalšího postupu doporučujeme kontaktovat naši zákaznickou linku 604 739 513. Na reklamace mechanického poškození výrobku po podpisu přepravního listu bez výhrad nebude brán zřetel s ohledem na přepravní podmínky přepravce.

Zboží skladem expedujeme okamžitě, ostatní zboží do 14 dnů po objednání. Po vyexpedování Vám bude zboží doručeno do 24 hodin. O aktuálních skladových zásobách a termínů dodání konkrétního zboží se v případě zájmu prosím informujte na info@akuserviscakl.cz, nebo zákaznické lince 604 739 513.

Zboží můžete zaplatit bankovním převodem předem nebo dobírkou.

Více náklady spjaté s opakovaným doručováním zásilky v případě zákazníkovy nedostupnosti na místě dodání hradí zákazník.

OSOBNÍ ODBĚR

Ten je možno provést na naší provozovně v době od 7h do 16.30 h každý všední den, adresa je uvedena v sekci Kontakty.

Při osobním odběru je samozřejmě možné zboží zaplatit hotově, nebo kartou.
Platba bankou předem - zboží zaplatíte bankovním převodem a pak si jej osobně vyzvednete.
Při vyzvednutí zboží budete vyzváni k prokázání totožnosti.
Osobní odběry nejsou nijak zpoplatněny.

FOTOGALERIE

IMG_4764.jpeg
IMG_4761.jpeg
IMG_4758.jpeg
IMG_4762.jpeg
IMG-4814.jpg
IMG-4812.jpg
IMG-4811.jpg
IMG_5212.jpeg
IMG_5211.jpeg
IMG_5210.jpeg
IMG_4997.jpeg
IMG_5209.jpeg
IMG_4998.jpeg